Відповідно до Директиви щодо відновлюваних джерел енергії ЄС збільшив цільовий показник щодо використання відновлюваних джерел енергії до 2030 року з 32% до 42,5% і має на меті збільшити цей показник до 45%.
Крім того, ЄС прагне стати першим у світі кліматично нейтральним континентом до 2050 року відповідно до Європейської зеленої угоди.
Євростат, статистичне бюро Європейського Союзу, зазначає, що частка відновлюваних джерел у валовому споживанні енергії на рівні ЄС досягла 23% у 2022 році. Це більше, ніж у 2021 році, коли відновлювані джерела енергії становили 21,9%.
Ось як порівнюють різні європейські країни.
Відновлювані джерела енергії включають енергію вітру, сонячну енергію (теплову, фотоелектричну та концентровану), гідроенергію, енергію припливів і відливів, геотермальну енергію, тепло навколишнього середовища, яке уловлюється тепловими насосами, та біопаливо.
Згідно зі звітом Євростату, Швеція була країною ЄС, яка використовувала найбільше відновлюваної енергії у 2022 році. Швеція в основному використовувала гідро-, вітро-, тверде та рідке біопаливо, а також теплові насоси. Майже дві третини валового кінцевого споживання енергії було отримано з відновлюваних джерел.
Фінляндія опинилася на другому місці з 47,9% енергії з відновлюваних джерел. Північна країна також покладалася на гідро-, вітро- та тверде біопаливо.
Далі слідує Латвія з показником 43,3%, що йде переважно від гідроенергетики. Данія (41,6 %), і Естонія (38,5%) виробляли більшу частину електроенергії з вітру та твердого біопалива.
Португалія (34,7%) використовувала тверде біопаливо, вітрові, гідро- та теплові насоси, тоді як Австрія (33,8%) задіювала переважно гідро- та тверде біопаливо.
Найнижчі частки відновлюваних джерел енергії були зафіксовані в Ірландії (13,1%), Мальті (13,4%), Бельгії (13,8%) і Люксембурзі (14,4%).
Використання відновлюваної енергії допомагає зменшити викиди парникових газів та знижує залежність від ринків викопного палива. Збільшення використання відновлюваних джерел енергії також сприятиме ринку праці в ЄС та створить додаткові робочі місця.